poniedziałek, 1 lipca 2013

Kronika - polska gra osr

Hej, w sumie nie prowadzę już tego bloga od ponad roku, ale uznałem, że warto byłoby zareklamować pierwszą rodzimą grę osr po polsku (Basilisks & Battlecruisers jest po anglielsku a S&W to tłumaczenie) - Kroniki, a o to blurb z bloga twórcy:

Kronika jest grą fabularną, a dokładniej - retroklonem bazującym na pierwszych edycjach D&D z wykorzystaniem nowoczesnych mechanik. Celem systemu jest stworzenie prostego i szybkiego narzędzia do rozgrywania epickich przygód. Kronika ma być zrozumiała i grywalna dla ludzi dopiero zaczynających swą przygodę z grami fabularnymi (co nie znaczy że jest wyłącznie do nich skierowana!).


Kronika jest inspirowana oryginalnym D&D stworzonym przez Garyego Gygaxa, ale czerpie część pomysłów z nowszych systemów, by pozbyć się nielogiczności i "staromodności" zasad pierwszej edycji lochów i smoków.


Podręcznik ten został stworzony po to, by inni mogli się zapoznać ze wspaniałym hobby jakim są gry fabularne. Kronika jest darmowa, jedyne co od Ciebie wymagam graczu, to to że będziesz z niej korzystał i się dobrze przy niej bawił :-)

Co zawiera podręcznik?

- 7 profesji
- 6 ras
- kilkadziesiąt atutów, zaklęć i mocy
- wiele przedmiotów magicznych jak i zwykłych
- kilkadziesiąt potworów, gotowych by zabić Twojego bohatera
- wiele generatorów do tworzenia miast, podziemi a nawet niezależnych postaci
- dziesiątki ilustracji

PDF z grą jest za darmo i można go pobrać tutaj

5 komentarzy:

 1. Po prawdzie to niewiele ma wspólnego z OSR, no chyba że tylko nazwę ;)
  Pokaż, tę grę Dr. Keyowi, albo OK-owi to się przewrócą ze śmiechu :P

  OdpowiedzUsuń
 2. A po ch... z takim komentarzem KFC wjeżdżasz? Coś wniósł? Poprawiłeś ego? Pitolek urósł? :)

  OdpowiedzUsuń
 3. No dalej KFC, jeszcze kopnij, bo się komuś chciało coś zrobić. Obśmiać, zmieszać z błotem. I koniecznie jeszcze za to, że ktoś postanowił to promować. Lud czeka.

  OdpowiedzUsuń
 4. @KFC
  tak bardzo znasz się na OSRze?

  Wiesz druga fala osrowych erpegów (vide Blood & Treasure Statera, Raedwald czy Fallen Empires) już nie jest taka ortodoksyjna jak pierwsza, więc Twój zarzut jest niecelny.

  OdpowiedzUsuń