czwartek, 21 kwietnia 2011

Klanarchia sandbox od nowa


Ok, znudził mi się mój stary sandboks klanarchiowy, postanowiłem go przerobić, a właściwie rozwinąć. Dzięki temu zmobilizowałem się do przepisywania moich notatek na kompa. Oto wstępny opis najważniejszych lokacji z mojej gry.

Cesarski obóz pracy(heks 26.03) Jest to typowy obóz pracy dominatu ebionitów – ogrodzony teren pełen baraków dokładnie strzeżonych przez wieżyczki obserwacyjne. Na terenie obozu znajduje się garnizon, kilkanaście mieszkalnych baraków oraz budynek balwierza. Cały kompleks liczy sobie około 4 tys. Mieszkańców wraz z 1 tys. Ebionickiego wojska.

Faktoria Rdzawośrubych(heks 06.05) Jest to siedziba technoklanu Rdzawośrubych, wygląda jak zamek obudowany różnego rodzaju maszynerią, ciągle wydającą metaliczne dźwięki oraz buchającą płomieniami. Zamieszkujący to miejsce klan należy do najbogatszych w okolicy. Swe bogactwo zawdzięczają ekspedycjom do Złomowiska, oraz uzyskanym stamtąd artefaktom przeszłości.

klan Synów Marnotrawnych(heks 28.18) Obecna siedziba klanu rytualistów miesci sięw wydrążonych pomieszczeniach pinakli Przedgórza Kurhanów. Sale te są połączone na różnych poziomach mostami sznurowymi. Z dużej odległości widać powiewające proporce planowe. Przywódcą klanu jest metropolita Izajasz. Klan liczy sobie około 300 członków.

Plotki

1) Klan zagrożony jest plagą nekrozy

2) Z podziemii siedziby klanu uciekł demon

3) Metropolita został opętany przez demona

4) Kult przodków w tym klanie uległ wypaczeniu

5) Do klanu przybyli egzorcyści w nieznanym celu

6) Klan jest atakowany przez horde latających bestii którym przewodzi dziwna istota

Kompania Czarnego Orła(heks 08.17) Jest to skupisko różnych namiotów najróżniejszych barw oraz wielkości. Na największym pinaklu rozłożony jest namiot przywódcy Jaromira Ebionitobójcy.

Krąg Niebios(heks 24.07) Są to ruiny druidycznego kromlechu. Zarośnięte i zniszczone przez nieubłagany czas stanowią siedliszcze klanu Harpii.

Lodowa Jaskinia(heks 31.02) Jest to wielki kompleks podziemnych korytarzy i sal. Ich pochodzenie, ani funkcja nie jest znana. Z pewnością jest w niej wiele artefaktów i tajemnic do odkrycia.

Przeklęta Metropolia Starożytnych(heks 12.20) Są to ruiny wiekowej metropolii wybudowanej przez starożytnych wieki przed pierwszym Cesarzem i wojną z Ciemnością.

ruiny klasztoru Synów Marnotrawnych(heks 31.18) Są to posępne, zarośnięte resztki dawnej siedziby klanu Synów Marnotrawnych. Częst ataki wywern oraz oddziałów dywersyjnych dominatu zmusiły rytualistów do wyniesienia się na spokojniejsze Przedgórze Kurhanów.

Twierdza Żelaznego Kła(heks 32.07) Jest to wielki i posępny zamek zbudowany z czarnego kamienia na szczycie góry. Na jej wieżach powiewają karmazynowe proporce i płoną wielkie pochodnie. Zamek ów zamieszkany jest przez wampira Belę von Varażdin, wiekowego adepta sztuk tajemnych.

Wielkie Targowisko(heks 07.09) Wielkie Targowisko jest największym skupiskiem unitów na tym obszarze. Jego główną funkcją jest wymiana handlowa, nadzorowana przez konsorcjum rodów Tozzi, Visconti, Scorsezo oraz Corleone. Wielkie Targowisko jest ogromnym miastem otoczonym wysokim murem, strzeżonym przez wiele wieżyczek wartowniczych. Nad bezpieczeństwem tego ośrodka czuwa 500 osobowy garnizon kirasjerów z Omamu. Ważne miejsca w mieście:

- gmach konsorcjum

- boisko do gry w rozpłata

- boisko do gry w kundla

- dom Przodków

- Katakumby

- dzielnica targowa

- dzielnica kantyn i tawern

- dzielnica biedy

- dzielnica „Mały Omam”

Plotki

1) W mieście jest śpioch

2) Zbliża się wojna rodów hanzyckich

3) Obecny przywódca konsorcjum jest splugawiony

4) Do miasta zbliża się elitarny oddział wojska ebionickiego

5) Po mieście szaleje technomantyczny konstrukt

6) W mieście pojawił się wysłannik naczelnego inkwizytora Omamu

7) W mieście grasują kanibale

8) Co noc ginął ludzie, ktrórych oprawcy naznaczają dziwnym znakiem

9) Soldacki klan próbuje uzyskać zapłatę od władz miasta za swe usługi

10 )W mieście działa wampir

11) Hanzyci biją „zepsutą” monetę

12) Codziennie z ulic miast znikają ludzie

13) W przyszłym tygodniu rozpoczynają się mistrzostwa w Rozpłata

14) Drużyny rozpłata z różnych klanów przybywają do Wielkiego Targowiska

15) W dzielnicy biedoty pojawił się dziwny splugawiony kult

16) Pater Familias rodu Tozzich co chwile wysyła szabrowników do Złomowiska po jakiś dziwny przedmiot, lecz żaden z szabrowników nigdy nie powrócił z takiej wyprawy

17) Wojna skrytobójcza pomiędzy hanzyckimi rodami

18) Za dwa dni ma mieć miejsce ustawka kibiców przeciwnych drużyn kundla

19) Do miasta przybył inkwizytor wraz z egzorcystami

20) W mieście za trzy dni będzie miał miejsce festyn na cześć Przodków.

Złomowisko(heks 16.13) Złomowkisko jest pozostałością po wielkiej bitwie starożytnych. Pomimo wieków, które nastąpiły po tamtym wydarzeniu wciąż rok rocznie dokonywane są tam zdumiewające odkrycia. Najczęściej wybierają się tam szabrownicy najęci przez Rdzawośrubych oraz przez Hanzytów.


2 komentarze:

  1. Lovely maps, great work.

    Lazarus Lupin
    http://strangespanner.blogspot.com/
    art and review

    OdpowiedzUsuń