czwartek, 3 lutego 2011

Filmowe polecanki: Beowulf pogromca ciemnościSwoją nową serię wpisów chciałbym rozpocząć mini-recenzją filmu Beowulf- pogromca ciemności(trailer).

Pierwszy raz o tym filmie usłyszałem na forum Klanarchii jako o głównej inspiracji podczas tworzenia owej gry. Fabuła filmu jest luźną adaptacją staroangielskiego poematu Beowulf.

Cała akcja filmu dzieje się w bliżej nieokreślonej przyszłości, gdzie przyszło tytułowemu Beowulfowi(grał go Christopher Lambert, odtwórca Nieśmiertelnego) walczyć z potworem Grendelem w techno-warowni. Sama fabuła nie grzeszy więc zawiłością, główny wątek walki z bestią jest dość zręcznie przedstawiony, wątek miłosny takoż.

Ale nie one są najwartościowszą składową filmu. Warta odnotowania jest wizja świata, swoistego postapokaliptycznego techno-fantasy idealnie wprost przedstawiająca świat Klanarchii. Specyficznego smaczku dodaje także industrialne techno lecące w tle, które przywodzi na myśl to z serii gier i filmów Mortal Combat.

Ogólnie rzecz biorąc polecam ten film- może nie ze względu na fabułę, ani szałową grę aktorską o ile z powodu wspaniałej wizualizacji świata Klanarchii, którą ta owym filmem jest inspirowana.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz