piątek, 18 lutego 2011

Filmowe polecanki: the Warrior and the Sorceress

Kolejny firm z serii polecanek filmowych: the Warrior and the Sorceress. Niskobudżetowy(przy najmniej na takowy wygląda) film silnie inspirowany dziełem Akiro Kurosawy Yoimbo i trylogią dolarową Sergio Leone.

Fabuła filmu nie poraża zawiłością, ale jest na tyle ciekawa aby doczekać jej końca. Akcja filmu ma miejsce na odległej planecie Ura orbitującej wokół dwóch słońc gdzie tytułowy wojownik(Kain, w jego roli David Carradine) przybywa do wioski Yamatar. W niej to walczą o jedyną w okolicy studnię(planeta jest jednąwielką pustynią, więc jest to dość ważne miejsce) dwie frakcje dowodzone przez Zega i Balcaza. Fabuła filmu kręci się wokół tego konfliktu i partii jaką gra w niej tytułowy wojownik. Więcej nie będe zdradzał.

Jak ów film ma się do naszego hobby? Według mnie jest to świetna inspiracja na przygodę, szczególnie w bardziej suchych i pustynnych zakątkach Rubieży. Ale nie ograniczajmy się tylko do Klanarchii, seria klasycznych motywów znajdujących się w tym filmie pasuje do wielu gier i konwencji. Narazie do następnego razu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz