środa, 23 lutego 2011

Serialowe polecanki: Thundarr the BarbarianSzukałem jakiś inspiracji do Klanarchii i natrafiłem w swojej kolekcji DVD na animowany serial Thudnarr the Barbarian. Odświeżyłem go sobie i oniemiałem. Toż to praktycznie Klanarchia w czystej postaci!

Rzecz się dzieje ok. 3994 roku, dwa tysiące lat po tym jak wielki meteoryt rozwalił Księżyc na skutek czego Ziemię ogarnął chaos i zniszczył świat jaki znamy. Odrodzony stał się światem dziwnym, pełnym okrucieństwa, magii i szalonej nauki. W ciągu dwóch sezonów serialu poznajemy przygody Thundarra Barbarzyńcy i Ookla z rasy mok(włochate coś, a'la wookie) oraz księżniczki Ariel zdolnej czarodziejki. Perypetie naszych bohaterów nie porażają zawiłością fabuły, ani głębią bohaterów, jednak pojawia się wiele patentów wprost idealnie nadających się do Klanarchii.
Jeśli miałbym powiedzieć do czego jest ten serial podobny, to na zdecydowanie najwidoczniejszmi inspiracjami były opowiadania o Conanie( główna postać serii- Thundarr), Gwiezdne Wojny(Ookla the Mok to praktycznie plagiat Chewbacca'i, słoneczny miecz Thundarra) no i gra rpg Gamma World. Przypomina także późniejszego He-mana i She-ra'e.
Kolejny serial w kolejce: Highlander.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz